איך מוציאים אישור כיבוי אש לעסק? כל השלבים בדרך לאישור עסק

רוצים להקים עסק? "ש.ג –  הנדסת ובטיחות אש" כאן כדי לעשות לכם סדר • מהם השלבים שעליכם לעבור על מנת לקבל אישור כבאות לרישיון עסק? איך מתחילים? כמה זה זה לוקח • כל הפרטים על אישור כיבוי לעסק בכתבה הבאה

רוצים להיות בטוחים שהעסק שלכם בטוח ויכול לעמוד במפגעי אש? במאמר זה ש.ג בטיחות אש יספקו לכם את השלבים שעליכם לעבור על מנת לקבל אישור כיבוי אש עסק.

אישור כיבוי אש לעסק – שלב טרומי

דרישות כיבוי האש משתנות מעסק אחד למשנהו. למספרה אין את אותן הדרישות של בר או מסעדה. בעל העסק אחראי לבצע את הסידורים השונים הנדרשים עבור כבאות, זאת בהתאם לדרישות המקצועיות של רשות הכבאות וההצלה. הדרישות הללו בהתאם למפרט אחיד או לחלופין מפרט הדרישות המקצועיות של רשות הכבאות וההצלה.

עוד באתר:

יועץ בטיחות אש : אישור כיבוי אש לעסק ולבנייה
תוכנית בטיחות אש – עושים רק עם המומחים של ש.ג הנדסת בטיחות אש
הקץ לרגולציות: כל מה שרציתם לדעת על אישור כיבוי אש לעסק

אישור כיבוי אש לעסק – שלב הגשת הבקשה

יש להגיש את הבקשה לקבלת רישיון לעסק חדש או לחלופין חידוש רישיון עבור עסק קיים לרשות הרישוי, כאשר לרוב מדובר ברשות המקומית. צריך להגיש את הבקשה בצירוף כלל המסמכים הנדרשים – ביניהם (במידת הצורך) גם כבאות והצלה. יש לציין כי ישנם פריטי רישוי (סוגי רישוי) שמחייבים מסלולי רישוי שונים – אלה מובהרים על ידי הרשות המקומית.

איך מוציאים אישור כיבוי אש לעסק

עוד נציין כי ישנם מסלולים בהם העסק נדרש להגיש תצהיר שביצע את סידורי בטיחות האש ואלה ישמשו תחליף לשלבים הבאים שנתאר בהמשך הכתבה.

אישור כיבוי אש לעסק – ביקור מפקח בטיחות אש

מכאן, הבקשה תועבר מהרשות המקומית אל מפקד בטיחות האש בתחנת הכיבוי. שימו לב שחלק ניכר מהרשויות המקומיות עובדות באופן מסורבל, לכן אם הדבר דחוף עבורכם, יש "להציק" לרשות המקומית שתבצע את ההעברה. מומלץ לבקש הוכחת ביצוע להעברה ולא להסתמך על דבריו של שום פקיד עירוני או ממשלתי. המפקח יבצע בעסק ביקורת כדי לבחון האם כל סידורי בטיחות האש וההצלה בוצעו כנדרש. הביקורת תחויב בתשלום אגרה בגין ביקורת ציוד מקרקעין.

אישור כיבוי אש לעסק – ביקורת חוזרת 

במידת הצורך, תתבצע ביקורת חוזרת של המפקח בעסק, זאת כדי לבדוק את העמידה בדרישות הכבאות במידת הצורך.

אישור כיבוי אש לעסק – מתן איור / סירוב

אם העסק יעמוד בדרישות הכבאות, האישור יינתן לו בצורה של מתן המלצה לרשות המקומית למתן רישיון עסק או חידושו. אם העסק לא עמד בדרישות הכבאות – סביר להניח שרשות הכבאות תסרב למתן רישיון עסק. כמובן שתינתן לבעל העסק האפשרות להשיג על החלטת גורמי הכבאות.

מעוניינים בפרטים נוספים? התקשרו עכשיו: 072-392-2348